Ha már így elmerültünk a Remete kapcsán a Tarot világába, folytassuk még a kalandozást ma itt egy picit.
Ma húztam két kártyát reggel az Aura Soma Tarot lapjai közül. Egyet az elindulás (odaút) és egyet a hazatérés (visszaút) lapjai közül.
Az elindulásra a XIV. Mértékletesség lapot húztam.
A megértés fénye. A szenvedés elengedése a benne rejlő bölcsességen keresztül. Az Arany finomítása, ahogy a személyiség egyre tökéletesebbé válik. A képességek kibontakozása.
14. Tiszta/Arany – Az új évezred bölcsessége
A tisztánlátás és a bölcsesség kapcsolata.
forrás: http://dudus.hu/aura-soma/cards/as14.html
Nézzük meg kicsit bővebben miről is szól ez a lap, nem elfelejtve, hogy az előző bejegyzés a Remetéről szólt.
XIV. A Mértékletesség
I-Ching megfelelője: a Szerénység. Héber megfelelője: Noun.
Jelentése: A Hal
A Kozmikus Erők egyensúlya. Az arany középút kialakítása.
Ellentétek kibékítése.
Az Isteni Alkimista.
A negyedik sarkalatos erény.
A 14-es, a negyedik sarkalatos erény. Itt történik utalás a 10+4 szintézisére.A 10 a természet feletti világ száma, az 1+2+3+4=10 erejével, amely abszolút uralom mindenek felett. A természetes rendet felülmúlta az 1-től 9-ig tartó létállomásokon, most már az isteni rendet uralja.
Az állandó felfelé törekvéssel érte el a főszereplő a tökéletes boldogság állapotát, megtisztult a szenvedélyeitől, vágyaitól, és egyre közelebb kerül az Egység állapotához, azaz Istenhez.
A 4-es a szellem uralma az anyag fölött, magába foglalja a négy sarkalatos erényt; Bölcsesség, Igazság, Erő, Mértékletesség.
A 3-as lépcsőfokon a három fő erényt sajátította el; a Hit, Remény, Szeretet magasztosságát.
A 14-es létállomáson az ellentétek kibékítését, minőségi átalakítást, kreatív erőt, a mentális erők kiegyenlítését, a mértékletességet, az előrelátást, az okos, bölcs döntéseket, és a mindenkori arany középút megtalálását ismerhetjük fel.
Ezt a folyamatot szintézisnek hívjuk. Az ellentétek egyesítése mindig valami új dolgot hoz létre. Ezt az egyesítést belül kell véghez vinnünk, ami egy átalakulási lehetőséget hordoz magában.
A mértéket képviseli, a mindenkori középút megtalálását. Az ítéletmentes világképet jelenti, ami mindig szemlél, de soha nem ítél el semmit. Aki a mérték állapotában van, az tudja és éli az életcélját, és nem azzal foglalkozik, hogy mások mit csinálnak.
A 14=7+7-tel, a 7-es az örökkévaló élet szimbóluma, magába foglalja a hét erényt, amely mágikus győzelmet szimbolizál, és befejezi a teremtés első oktávját, így a 14 a megvilágosító intelligencia második oktávját fejezi be.
14=5-tel, az 5 Salamon pecsétje és kvintesszenciája, és a bölcsek köve.
Az 5-ös a Mikrokozmosz, az ember szimbóluma, a harmónia és egyensúly kifejezője.
Hermész Triszmegisztosz az 5. elemet, mint halhatatlan lelket és szellemet említi, amely nem más, mint a tiszta értelem, és az isteni alapelv, a Logosz.
A héber abc-ben a Noun betű a hal jelentést hordozza. A noun betű az Emmanuel névre vonatkozik, amely az újszövetségben az „Isteni Gyermek” neve.
Emmanuel azt jelenti, hogy „ISTEN BENNÜNK”, tehát az embert éltető magasabb Én, aki magáról azt mondja:
„Én vagyok az út, az Igazság és az Élet.”
Az Emmanuel név tehát az életet jelenti az emberben.
A 14-es képen a Mértékletesség angyalát láthatjuk, kezeiben egy-egy serleggel.
Az egyik serleg ezüst, amely a Holdat, a Hold 14 naponkénti ciklusát és a tudattalant jelképezi, a másik arany, a Napot és a tudatot szimbolizálja. A serleg, mint eszköz-, itt a női befogadó elvet jelképezi.
Az arany a megvesztegethetetlenséget, a bölcsességet, türelmet és a gondoskodás képességét jelenti, mely spirituális és érzelmi gazdagságot szimbolizál.
Az ezüst a Hold tulajdonságaival jellemezhető, női princípium, az érzelmi Ént testesíti meg, amely magába foglalja az intuíciót, és a lelki dolgokat.
Az Én sötét és rejtett aspektusait, de szimbolizálja a „Hatalmas Anyát” is.
A fénynek ez a szárnyas angyala, valójában Thoth szimbóluma, mint az „Isteni Alkimista”. Az angyal folyadékot önt az ezüstserlegből az aranyserlegbe, majd vissza, így finomítja és tisztítja a vizet, amíg életelixír lesz belőle, ez az alkímiai egyesítés. Az élet eszenciáját töltögeti a tudatalatti ezüst serlegből, a tudatos arany serlegbe, a láthatatlanból a láthatóba, majd ismét vissza.
Ez a szellemnek az anyagra gyakorolt hatása, valamint a múltnak a jelenen való átáramlása a jövőbe. Itt az ember már nagymértékben uralja a gondolatait, és elérte a szellemi egyensúlyt.
A két serleg utal még a teremtés két fő poláris elvére, az arany serleg a pozitív-, aktív-, teremtő elv, az ezüst a negatív-, passzív-, befogadó elv megfelelője.
A feszültség, ami a pozitív és negatív pólus között fennáll, az Élet maga.
Ezek az erők adják az embernek és mindennek, ami a teremtésben megjelenik, az életet.
Aki ezt a titkot ismeri, aki fellebbentette Izisz fátylát, az rendelkezni tud az alkotó erők felett, és saját akarata szerint tudja ezeket használni, vagy átalakítani.
A Mértékletesség angyala kék és piros ruhában van, amely aranyszegéllyel van körbetekerve, szintén utalás arra, hogy maszkulin és feminim, tehát androgün.
Az arany a védelem jelképe, de jelenti még a piros – Tűz, a kék- a Víz, a szárnyak – a Levegő, és a talaj, amin áll – a Föld szimbólumát, a négy elemet, az uralmat mindenek felett.
Egyik lába a tudattalan területen áll a vízben, az érzelmek, megérző-képesség területe, ahol a Nagy Mű, az arany látható, amely a bölcsesség, az okos előrelátás és mértékletesség által érhető el.
A másik lába a földön a tudat világában, melyben a racionalitásra, a mérték betartásának gyümölcsözőségére utal, az aratásra-, hisz ezt a kockát láttuk a Császárnő lába alatt is, amely szimbolizálja a tudat mértékét is.
A bőre, és hajának színe kék, a tiszta ég színe, amely elsődleges gyógyító szín, tisztaságot és békességet fejez ki.
Az Angyal a végtelen égbolt szárnyait viseli, amely azt mutatja, hogy Ő megszabadult a földi világ problémáitól, ezek fölé emelkedik, még sokkal magasabbra, mint a 10-es lapon a szfinx. Fején a Nap jelét viseli, amely a megvilágosodást, a spirituális elhivatottságot, alkimista képességet, öntudatot jelenti, és a Nap- erőt, ami az életet adja.
„Ezen a fokon álló ember az alkotóerő különböző forrásait már ismeri, és az átmenetet az alacsonyabból a magasabb frekvenciába nem csak ismeri, hanem használni és átalakítani is tudja.
Megtalálja a helyes középutat a vágyai és lehetőségei között. Az energiák átalakításának tudománya, az alkimisták és a Rózsakeresztesek által ismert volt, „Királyi Művészet” néven ismerték.
Maga a Tarot szimbólumrendszere is ezeket a titkokat őrzi, feltehetően azonos forrásból erednek”, írja A. E. Waite.
I-Ching megfelelője; A Szerénység. Az ég esői akkor áldásosak, ha száraz a föld. A Nap sugarai akkor éltetnek, ha van mit elpárologtatniuk. Az elvétel mesterei oda nyúlnak, ahol bőven van. Gyarapítani ott érdemes, ahol szükségesség van.
A Bölcs útja elfordul a pöffeszkedőtől, a szerényhez közelít.
Tehát, akinek belső értékei szilárdak, az kész másokat maga elé engedni, tanítani, ez utalás arra, hogy a 14=5-tel, a Messiások állapota ez.
Mit üzen számunkra a Mértékletesség angyala?
7+7 szintéziseként legyen bennünk Hit, Remény és Szeretet, legyünk bölcsek, igazságosak, erősek és mértékletesek.
10+4 szintéziseként ezen a szinten szemléljük felülről a dolgokat, mint a szfinx. Uralkodjunk vágyaink felett.
14=5-tel, tapasztalatainkat, tudásunkat osszuk meg másokkal, mert az a tudás, amit önmagunknak megtartunk, semmit sem ér.
A 14-es felsőbb oktávja a 28=1, az Egy = Istennel, azaz a magasabb rendű Énnel, ez azt jelenti, hogy mi is alkimisták vagyunk,
Hitetlenséget- Hitté / 5 /
Reménytelenséget- Reménnyé / 17 /
A gyűlöletet -Szeretetté, / 19 /
Tudatlanságot- Bölcsességgé / 2 /
Igazságtalanságot –Igazsággá / 8 /
Erőtlenséget, erőszakot- Erővé / 11 /
mohóságot- Mértékletességgé, / 14 /
túlbuzgóságot szorgalommá vagy szerénységgé,
megalázkodást alázattá, a szolgaiságot szolgálattá tudjuk alakítani, ha tudatosan az „Itt és Most” -ban élünk, és jellemesek vagyunk.
Thoth tanítása:
„Ha megtanultad magad egyensúlyban tartani,
A Föld egyensúlyával leszel egy.”
forrás: http://www.uranusz.eoldal.hu/cikkek/xiv_-a-mertekletesseg.html
Egy másik olvasata pedig a következő:
A nehézségek önmagunkon belüli megoldása magával hozza a szíven keresztül megnyilvánuló új bölcsesség fényének születését. Kapcsolatban maradni a látomással, ami kifejezi az Egyén lehetőségeit.
97. Arany/Királykék – Uriel Arkangyal
Tisztánlátás az életük valódi értelmét illetően. A szív mélyebb megértése.
forrás: http://dudus.hu/aura-soma/return/cards/return19.html
Megerősítés: “Kutatok és átalakítok, mert tudom, hogy meglelem az igazságot.”
forrás: http://www.szinterapia-harmonia.hu/?page_id=1076
Uriel
A zsidó vallásban az Isten közvetlen közelében lévő legidősebb angyalok egyike Uriel. A csillagvilág kormányzója, a törvények őrzője.
Urielhez tartozik a teremtőerő, tetterő, rendszer, döntéshozó képesség, béke, harmónia, összhang az isteni tervvel és az anyagi világgal, kinyilatkoztatás, megoldás, az isteni rezgések megjelenítése az anyagi világban.
Uriel az, aki az arkangyalok közül leginkább földi, a legközvetlenebbül és legerősebben kötődik a földhöz. Az isteni világot a földivel összekötő hídon ő az anyagi oldalon lévő hídfő. Energiája erőteljes, megerősítő, stabilizáló, rend- és rendszerteremtő, energiával feltöltő, mégis nyugodt. Segít elindulni, és erejét a célra összpontosítja.
Uriel energiájának fő színei a gránát és a rubinvörös. Nevének jelentése: ‘isteni tűz, isteni fény, a Nap lángja, Istentől jövő fény’.
Uriel a rend, a rendszer, a megtestesülés, a kristályosodás arkangyala. Kezében tartja az anyagi világba vezető kulcsot, rögzíti a fény erejét, az Istentől valót és a tudatot az anyagi világban. Az isteni terv általa valósul meg az anyagi világban, és összekapcsolódik a tudatossággal. Uriel irányítja az anyagi rendszerek megteremtését, hogy megalkossa az isteni tervnek megfelelő lényeket, hogy helyzeteket és alapot teremtsen, és mindezt összekapcsolhassa a tudattal. A kezdet energiája különböző szinteken keresztül megváltozik, és végül eljut az anyagivá vált fénysugár erőihez. Így jön létre az anyag és adott helyzetek. Azokat a rendszereket és fejlődési folyamatokat, amelyek az elképzelt tervtől eltérnek, Uriel képes visszahozni a világmindenség rendjébe. Ezáltal ő a minden anyagi rendszerben meglévő isteni rend őrzője. A földön az ő energiája teremt rendszereket, például a Föld rácshálóján, és a pusztítások és a katasztrófák utáni újjáépítésben, helyreállításban.
Uriel mint a rend és az anyagi világ őrzője azt tanítja, hogy miként birkózhatunk meg az anyagi világgal. Segít újra csatlakozni az isteni rendhez, és összhangban élni vele. Tudatosságot visz a hétköznapokba, a jelenbe, és segít megélni a spiritualitást a mindennapokban. Mivel az anyagi világban megjelenő pénz is Istentől való, megmutatja, hogyan lehet összhangba hozni az anyagit, a gazdagságot és a szellemiséget. De segít azoknak is, akik elveszni látszanak az anyagiakban, akik túlságosan kötődnek a pénzhez és a testiséghez. Utat nyit számukra a bennük lévő istenihez, segít kapcsolatot teremteni életük értelmével.
Uriel a fizikai test védelmezője, összhangot teremt test, szellem és lélek között. Képessé tesz minket arra, hogy figyeljünk a testünkre, és ezzel megerősíti a rendszereket és a finom és durva anyagú test közötti kapcsolatot. A gyógyulás folyamatában is támaszkodhatunk rá.
Uriel rámutat minden olyan területre, ahol az anyagi valóság nem egyezik az isteni tervvel és eszményképpel. Különösen a következő területeken mutatkoznak meg a be nem teljesült kívánságok: lakás, test, kapcsolatok, helyünk elfoglalása, pénz – ezek a legkedveltebb spirituális témák. Az elégedetlenség felhívja a figyelmünket, hogy a valóság nem egyezik a célul kitűzött eszményképpel. Miközben az anyagi valóságot összhangba hozza az elképzelt eszményi állapottal, abban is segít, ha eszményi testet szeretnénk magunknak. Megértjük, hol és miért “esett ki” a test az eszményi rendből, és hogyan juthat oda vissza. Rafael a szeretet erejével gyógyít, Uriel a rendszert hozza vissza, de ennek révén is bekövetkezhet a gyógyulás.
Urielt a béke és odaadás arkangyalaként is emlegetik. Feloldja a feszültséget a terv és a létező dolog között, helyreállítja a békét aközött, ami van, és amit elképzelünk vagy megtapasztalunk.
Mit az anyagi dolgok őrzője, a tudósok is használhatják energiáját ahhoz, hogy átlássák az anyagi világ törvényszerűségeit.
Egy kis magyarázat:
A fizikai test földi anyagból és finomanyagi energiából keletkezik. Testünk kifejezi a táplálék, más általunk felvett anyagok (pl. környezetre káros anyagok, gyógyszerek), finomanyagi kozmikus és földi energiák, belső viselkedésmintáink és a spirituális tapasztalatszerzés közötti változatosságot. Ha valakire például ez a mondat jellemző: “Ha csak ránézek a süteményre, már az hizlal”, annak valószínűleg erős hajlama van a hízásra. Az ellenkezője jellemző azokra, akik ezt mondják: “Bármit ehetek, mégis vékony maradok.” A finomanyagi energiamezőben történő spirituális tanulás és a gátak is tükröződnek testünkben, ha előtte nem ismerjük meg és nem oldjuk fel őket. A betegség és a tanulási folyamatok közötti összefüggés meglehetősen közismert. Mivel Uriel segít összehangolni a fizikai testet az eszményképpel, energiája tudatossá teszi az összefüggéseket, és segít megoldást találni. Egyre nagyobb a hajlandóság, hogy nyitottak legyünk a föld és az élet felé. Könnyebb gyökeret verni, és így megbirkózni az élet kihívásaival. Életünk boldogabb lesz.
Néhány spirituális ember híján van a pénznek. Azt hiszik – tudatosan vagy tudattalanul -, hogy a siker, a gazdagság, a vagyon, a tekintély és a pénz nem fér össze a spirituális élettel. Az elmúlt évszázadok és sok vallás csak erősítette ezt a felfogást. “Előbb átfér egy teve a tű fokán, minthogy a gazdagok a mennybe jutnának”, mondja a Biblia. És valószínűleg sokan úgy tapasztalták életükben, hogy a pénz, a vagyon, a hatalom fogva tart. Miközben élvezzük a luxust, az istenivel való kapcsolatunk egészen elcsökevényesedett. Életünk végén aztán levonjuk a következtetést: “a pénz mindent elront, soha többé nem törődöm az anyagi örömökkel”. Ha megpróbáljuk mindezt elkerülni, az még nem jelenti, hogy megtanultuk a leckét. Sok emberre igaz – különösen, ha a nyugati világban születi -, hogy a pénzt és a vagyont az isteni teljesség megnyilvánulásának tartja, és megtanulja, hogyan lehet azt önmaga és más emberek számára pozitív módon felhasználni. A kalapácsot csak akkor lehet használni, ha kézbe vesszük. Azt tartják, “nagyobb öröm adni, mint kapni”. De mit adhat egy üres kút?
forrás: http://www.vegzet.eoldal.hu/cikkek/angyalok/arkangyalok—uriel.html