Mik történtek mióta nem jelentkeztem? Az életem megy szépen előre a Felsőlélek irányítása mellett. Minden nap változik valami. Bennem és körülöttem. Mindennek oka van, sok mindenre egyből magyarázatot is kapok. Nagyon jó így élni. A szívemben béke van, körülöttem pedig nyugalom.
Ahogy haladunk az iskolában, a tanulmányokban előre, úgy haladok a lelki életben is szépen minden nap egy kicsivel közelebb kerülve… Minden nap többet és többet tudva meg arról, amit elfelejtettem. Minden nap egy picivel több emlékezés arra, hogy honnan jöttem, ki vagyok, és miért vagyok itt? Mi az eredeti helyzetünk? Mit felejtettünk el? Hogyan találhatunk vissza? Mik tartanak itt? Hogyan tartanak itt? Nem kitalálva, nem spekulálva. Hisz minden le van írva. Sok ezer éve. Ami meg nincs leírva, azt tapaszataljuk az odaadó szolgálat közben.
Közben pedig halad az életmód váltás is persze. Mostanra az új táplálkozás már rutinná kezd válni, nem kell koncentrálni rá, nem kell olyan tudatos figyelemmel lenni az evésre. Illetve de, mert ott is van egy pici változás, de erről majd később 🙂
Szóval az életmód váltás következő lépése a mozgás bevezetése. Ez egy nagy mumus nekem, mert minden sokkal fontosabb számomra ennél. Ugye van egy munkám, aztán itt az iskola, a minimális szabadidőmben mindig találok valami új kihívást, valamilyen ügyet, és persze a felső irányítás egyre több lehetőséget ad az odaadó szolgálathoz is. Szóval ugye megint ott vagyunk, hogy időmenedzsment. Megint ott vagyunk, hogy újra tervezés. A jövő hét többféle mozgásforma kipróbálásával fog telni. Hétfőn futni megyek. Szerdán walkenergie. Pénteken pedig ellátogatok egy edzőterembe ahol egy személyi edző fog segíteni nekem. Ha túlélem a hetet, akkor választok majd ezek közül a mozgásformák közül valamit. Aztán még ott a jóga is. De azt már próbáltam, ott még időre van szükségem.
Mindemellett jövő héten meghívást kaptam egy étterem megnyitóra, és hétvégén még egy koncert is vár rám. Közben van a fejemben egy csomó gondolat és ötlet, két karácsonyi charity programmal kapcsolatban is. És itt vannak még a blogok is. Ebben a blogban egyenlőre kevesebb lelki tartalom kerül, mert leginkább élő szóban tudok beszélni még azokról a dolgokról amiket tanulok és amik a tanultak hatására megfogalmazódnak bennem. Amíg ez nem változik bennem, ez a felület megmarad egy ilyen személyes naplóként. No meg a rajz. Aztán terveztem több tanfolyamot is. De csak egy van belőlem, egy test, egy 24 óra 🙂 Ennyi mindent a legjobb időmenedzsment mellett sem tudok megvalósítani, pedig pár hosszabb távú tervet és lehetőséget még le se írtam most.
Idő. Idő. Idő. Ahogy időt adtam magamnak az új étrend bevezetéséhez, úgy ezt teszem most a mozgással is. Rangsoroltam. A mozgás szép lassan beépülhet a mindennapokba. Amikor rutinná fog válni, amikor meg lesz a helye és ideje a mindennapjaimban akkor jön majd a következő rendszerezés. Addig nem stresszelek ezen. Lépésről, lépésre. A sorrend meg van.
Évvége úgyis mindig a következő év megtervezéséről szól. Addigra talán mindez egyenesbe fog kerülni. Már vettem jövő évi naptárat 🙂
Közben pedig Kārtika hónap van:
“Kārtika hónap az őszi időszak lemondásokkal, fogadalmakkal egybekötött időszaka. Az indiai évkör utolsó állomása, amely az újévbe vezet. Indiában és Dél-Kelet Ázsiában ez az időszak a monszun és az esős évszak vége, amely alatt a hagyományosan 3 naponta új faluba vándorló szentek, szerzetesek is helyben maradásra kényszerülnek. A sokszor özönvízszerű esőzések és párás forróság komoly kihívást jelentenek a testnek, de éppen ezzel erősítik a lelket is, az utazás idejét spirituális, lelki gyakorlatokra is ki tudják használni a hívek. Ennek a négy hónapos időszaknak a vége Kārtika hónap, amely alatt tartózkodnak az urad dhāl nevű hüvelyes étel fogyasztásától és sokan speciális fogadalmakat is tartanak vagy a tél beállta előtt böjtölésbe kezdenek. Ez a böjt általában a finom, élvezetes ételek elhagyását jelenti vagy valamilyen mindennapi megszokott ételünk elhagyását, vagyis olyasmit, ami lemondást, elszántságot igényel az embertől.
Dāmodara–vrata – a lámpásgyújtás időszaka
Kārtika hónap teliholdján (pūrṇimāján) azután hagyományosan megkezdődik a Dāmodara–vrata, vagyis a lámpásajánlás időszaka, egy holdhónapon át, ez 2016-ban az október 16-tól november 14-ig tartó időszak. Kārtika hónap dicsőségéről mind a Purāṇák, mind más Védák tartalmaznak leírásokat, ezért a vaiṣṇavák világszerte szigorúan követik a hónapra vonatkozó tanításokat és javaslat okat, melyeket elsősorban Śrīla Rūpa Gosvāmī írásai tartalmaznak.
Kṛṣṇānak számtalan formája van, így számtalan névvel is illetik Őt. A Dāmodara elnevezés Kṛṣṇa kisgyermekkori formájára utal. Nevét onnan kapta, hogy amikor egy alkalommal csintalanságon kapta, édesanyja, hogy móresre tanítsa, egy őrlőmozsárhoz kötözte Őt. Bár Yaśoda anyának korábban már volt alkalma megtapasztalni a csodás, isteni jeleket gyermekén, anyai szeretetének hatása alatt megfeledkezett arról, hogy Kṛṣṇa milyen hatalommal is bír. Mikor szerette volna megkötözni a gyermeket, a kötél újra és újra rövidnek bizonyult, a gyermek Kṛṣṇa pedig jókat nevetett ezen. Aztán látva édesanyja elszánt törekvését, Kṛṣṇa végül hagyta, hogy anyja megkötözze. Ez a történet a szentírásokból szépen példázza, hogy az Úr hatalma végtelen és felfoghatatlan, s emberi tudás vagy fortély nem képes igába hajtani Őt, de az emberek tiszta szeretete, odaadása, őszinte szándéka, hogy az Úr kedvében járjanak, meggyőzi Istent arról, hogy önként együttműködjön az élőlényekkel. Vagyis a szeretet kötelei azok, amelyek elérik Istent.”
Öleléssel <3
Csilla
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: